Po raz piętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2018 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2018 odbywa się pod hasłem: „(Do)Wolność Czytania”.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa kilka atrakcji, takich jak np. amnestia w bibliotece czy wieczorny maraton filmowy.

Mamy dobrą wiadomość dla spóźnialskich!

• Ogłaszamy amnestię w bibliotece w dniach 7-21 maja z okazji Tygodnia Bibliotek 2018.

amnestia w bibliotece

• W Tygodniu Bibliotek zapraszamy do MediaStrefy wszystkie Panie na wieczorny maraton filmowy. Planujemy projekcję trzech filmów.

Startujemy w czwartek (10 maja) o godz. 17.00.

wieczorny maraton filmowy

• We wtorek (8 maja) zapraszamy na wystawę prac uczestników warsztatów plastycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. Krajobrazy nasercowe.  Są to prace malarskie i graficzne będące znakiem kontemplacji piękna wokół i wewnątrz nas, które zostały wykonane pod kierunkiem Barbary Kasprzak i Agaty Pajdowsiej.

Krajobrazy nasercowe     Krajobrazy nasercowe

Wystawa będzie czynna do 22 maja.

• W środę 9 maja o 18:00 zapraszamy Dyskusyjny Klub Książki na film o Władysławie Strzemińskim, mężu Katarzyny Kobro, znakomitej polskiej rzeźbiarki awangardowej.

Oprócz wyżej wymienionych imprez odbędą się u nas:

• lekcje biblioteczne dla dzieci,
  • akcja bookcrosingowa
  • oraz zapraszamy do MediaStrefy i skorzystania z konsoli do gier PS4 Pro :)

• Na zakończenie Tygodnia Bibliotek zapraszamy miłośników poezji Zbigniewa Herberta do biblioteki.

We wtorkowy wieczór 15 maja w Galerii biblioteki odbyło się spotkanie zorganizowane przez pracowników Wypożyczalni dla Dorosłych M-PBP i Zespołu Literackiego działającego od trzynastu lat przy Uniwersytecie III Wieku.

Ta impreza ładnie wpisała się w zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, ale przede wszystkim była zwieńczeniem pewnego cyklu spotkań.

Od pięciu lat pracownicy wypożyczalni prowadzą wraz z Zespołem Literackim Uniwersytetu III Wieku cykl pt „ Z książką przez świat”- pogawędki o literaturze”. Naszym spotkaniom towarzyszą interesujące dyskusje, możliwość twórczego wykorzystania wiedzy płynącej z książek i literatury. Promujemy  współczesną literaturę polską i obcą oraz przybliżamy sylwetki pisarzy. Takie spotkania są zazwyczaj bardzo ciekawe, poszerzają horyzonty literackie, uczą i kształtują w nas myślenie krytyczne.

W związku z obchodami 2018 Roku Zbigniewa Herberta na początku lutego rozpoczęliśmy cykl „We mnie jest płomień który myśli…” – pogadanki Herbertowskie poświęcone różnym aspektom życia i twórczości poety, m.in. fascynacji światem antycznym, podróżom, przywiązaniu do tradycyjnego patriotyzmu, zaangażowaniu w sprawy polityczne i społeczne, duchowości itp. Wczorajszy wieczór był uroczystym zakończeniem „Pogadanek Herbertowskich”. Dziękujemy wszystkim miłośnikom poezji Herberta za to że zechcieli uczestniczyć w tej ważnej dla nas uroczystości, a w sposób szczególny Paniom z Zespołu Literackiego za długoletnią przyjaźń, wrażliwość i niesamowicie ciepłą atmosferę naszych spotkań.

Pogadanki

Serdecznie zapraszamy do bibliotek!