Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład (już czwarty) z cyklu Akademii Niepodległości.

Akademia

25 kwietnia (środa) 2018 roku, prof. Jan Ptak (pracownik KUL) wygłosi wykłady „Drużyniacy i Strzelcy" oraz „Zbiorowy portret uczestników ruchu paramilitarnego”

Spotkanie organizuje Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, Strefa Historii oraz Biblioteka w Świdniku.

Wykład rozpoczął się o  godz. 17.00 w Galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, ul. Niepodległości 13.

Akademia Niepodległości – ogólnopolski 4-letni projekt IPN to cykl comiesięcznych spotkań, które przedstawiają drogę do niepodległości, budowę nowej państwowości i syntetyczny bilans dwudziestolecia. Wykłady poszerzone o wątek lokalnych wydarzeń przekazują wiedzę historyczną i zaprezentują godne naśladowania postawy.

Projekt Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości objął Prezydent RP Andrzej Duda.