Filia nr 2 gościła przedszkolaki z Przedszkola nr 4 oraz Przedszkola Kubuś Puchatek na trzech spotkaniach z cyklu „Literacka podróż przez świat”.

Na zajęciach dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat Japonii. Teraz już wiedzą dlaczego Japonia nazywana jest Krajem Wschodzącego Słońca, a także Krajem Kwitnącej Wiśni. Jeden dzień dziecka to stanowczo za mało! Teraz już wiemy że w Japonii obchodzi się ten dzień kilka razy w roku…dzieci bardzo zazdrościły japońskim rówieśnikom. Jaka jest historia origami? Skąd się wzięło drzewko bonsai? Itsukusima to święta wyspa po której biegają oswojone jelonki?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania dzieci uzyskały od pani Magdy. Niezastąpiona pani Kasia – fascynatka Japonii, opowiedziała dzieciom o języku japońskim, nauce tego języka i japońskich sztukach walki. Pokaźny zbiór przedmiotów pochodzących  z Kraju Kwitnącej Wiśni przybliżył dzieciom kulturę i obyczaje tego miejsca. Oczywiście możliwość obejrzenia zawdzięczamy pani Kasi, która udostępniła swoje prywatne materiały.

Dodatkową atrakcją był pokaz sztuki szybkiego wyjmowania miecza.

Dzieci były wprost zachwycone, bibliotekę opuściły zafascynowane Krajem Wschodzącego Słońca.

Galeria.