na plakacie zdjęcie Beaty Golacik, obok jesiennie liście i napis spotkanie autorskie/Galeria Biblioteki, 20.10.2021r. godz.17.

Kalina Kowalska (pseudonim Beaty Golacik) - ukończyła teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studia podyplomowe: Filozofii i etyki (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ), Wiedzy o społeczeństwie i edukacji europejska (Wyższa Szkoła Dziennikarska im. M. Wańkowicza w Warszawie) a także Zarządzanie zasobami ludzkimi (Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie). Nauczycielka w szkole średniej. Pracuje i mieszka w Świdniku. Zajmuje się również publicystyką literacką.
Publikuje w lubelskim czasopiśmie literackim „Akcent”, E-Dwutygodniku Literacko-Artystycznym Pisarze.pl. Wcześniej również w raciborskim półroczniku literacko-społecznym „Almanach Prowincjonalny”, pomorskim magazynie literacko-artystycznym „Latarnia Morska”, roczniku kulturalnym „Piosenka”. Umieszczona w gronie autorów antologii poetów lubelskich Bogusława Wróblewskiego "Lublin - miasto poetów" (2016).
Autorka tomików poetyckich: Za mną, przede mną (2011), Światło (2012, e-book 2016), Łupki (2013), Złodziejka głosu (2016 wydanie papierowe i e-book), Bosy Karmel (2021).

Moderatorem spotkania będzie Jarosław Dmowski.

Strona autorska: http://beatagolacik.autorzy365.pl/

Czas: 20 października (środa). godz.17.

Miejsce: Galeria biblioteki, ul. Niepodległości 13.

niebieska ikona Facebook