Podczas spotkania odbędzie się projekcja filmu "Lot do wolności".

na zaproszeniu w formie kadru filmowego autor Grzegorz Linkowski i napis seans Lot do wolności

Grzegorz Linkowski- rocznik 1957, lublinianin, reżyser, scenarzysta i producent filmów dokumentalnych. Pomysłodawca i dyrektor dziesięciu edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Rozstaje Europy". Obecnie kieruje pracami Lubelskiego Funduszu Filmowego. Animator wielu przedsięwzięć artystycznych oraz społeczno-kulturalnych o tematyce wielokulturowej.

"Lot do wolności" to film o brawurowej i nieznanej w historii ucieczek z PRL-u, samolotowej ucieczce ze Świdnika na amerykańskie lotnisko Tempelhof w Berlinie Zachodnim w 1983 roku. Tego nie lada wyczynu dokonał w sensacyjnych okolicznościach student UMCS, najmłodszy pilot spośród szesnastu lotniczych uciekinierów w PRL. Współautorem scenariusza do filmu jest również Krzysztof Załuski.

Długość filmu: 52 minuty

Miejsce: MediaStrefa

Czas: 14 października (czwartek), godz. 17.

Spotkanie zorganizowane w ramach projektu "Coolturalna Biblioteka" Budżetu Obywatelskiego Miasta Świdnik.