na plakacie napis na czarnym tle: XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej, w tle żólty, jesienny liść i czarny ptaszek

Celem konkursu jest zaznajomienie czytelników z sylwetką i twórczością poetki oraz rozwijanie wrażliwości i zdolności interpretacyjnych uczestników.

Etap gminny

27 października w Galerii Biblioteki przy ul. Niepodległości 13 obył się etap miejski XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej. Jury wysłuchało i oceniło prezentacje wierszy Anny Kamieńskiej, Danuty Wawiłow i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Do konkursu przystąpili uczniowie wszystkich świdnickich szkół podstawowych.

Laureatami zostali:

• W kategorii uczniów klas 1-3 Aurelia Szyszło z SP 5
  • W kategorii uczniów klas 4-6 Gabriela Misiurek z SP 7
  • W Kategorii uczniów klas 7-8 Martyna Mazuryk z SP 7

Wyróżnienie otrzymał Marcel Szajnoga, uczeń kl. 1  SP7.

Jury było pod wrażeniem wysokiego poziomu wszystkich uczestników. Wyróżnieni zostali nagrodzeni za ekspresję, emocje i niebywałą wrażliwość na poezję patronki naszej biblioteki.

Zwycięzcy etapu miejskiego będą mogli zaprezentować się w etapie powiatowym 9 listopada.

Etap powiatowy:

Laureatami zostali:

1. W kategorii uczniów klas 1-3:

• I miejsce: Alan Marzęda
  • II miejsce: Aurelia Szyszło
  • III miejsce: Anna Gryka

2. W kategorii uczniów klas 4-6:

• I miejsce: Gabriela Misiurek
  • II miejsce: Gabriel Iwaniuk
  • III miejsce: Weronika Okoniewska

3. W Kategorii uczniów klas 7-8:

• I miejsce: Martyna Mazuryk
  • II miejsce: Zuzanna Cholewa
  • III miejsce: Zuzanna Chmiel
  • IV miejsce: Oliwia Markiewicz

Wszystkim uczestnikom i laureatom dziękujemy za piękne recytacje i serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy przekonani, że udział w konkursie przyniósł młodzieży dużo radości i satysfakcji z obcowania z piękną polską poezją.

Dziękujemy nauczycielom i bibliotekarzom za uwrażliwianie na piękno języka oraz przygotowanie uczniów do konkursu.

Patronat nad etapem powiatowym objął Łukasz Reszka-starosta świdnicki. Nagrody zostały ufundowane przez Powiat Świdnicki.

Regulamin konkursu: