na plakacie napis Noc Bibliotek 2021: Czytanie wzmacnia, 9 października 2021roku

Niewątpliwym atutem naszej biblioteki jest kreatywność bibliotekarzy, różnorodność proponowanych wydarzeń, a także bogaty księgozbiór. Biblioteka wraz z filiami służy potrzebom i zainteresowaniom mieszkańcom miasta. Wszyscy użytkownicy, także osoby z niepełnosprawnością, mogą korzystać z bogatej oferty działań przygotowanej przez bibliotekarzy, ale również ją kreować i realizować korzystając z dostępnych i przyjaznych przestrzeni. Biblioteka jest partnerem do wspólnych działań z regionalnymi twórcami, animatorami i organizacjami. W bibliotecznej przestrzeni organizowane są wystawy, wernisaże, spotkania autorskie, głośne czytanie, wykłady, lekcje biblioteczne i wiele innych działań kulturalnych. Przedsięwzięcia skierowane są do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Plan wydarzeń

Filia nr 1, ul. B. Ratajczaka 7

8 października od godziny 18

• Akcja "Podziel się książkami, grami i puzzlami"
  • "Zaczytane Polesie" - rodzinne czytanie książek wybranych przez czytelników ph. "Czytanie wzmacnia"
  • Wolontariusze z Klubu Niewidzialne Ręce poprowadzą gry planszowe. Zajęcia plastyczne i ruchowe dla dzieci
  • "Rodzina wzmacnia" - spotkanie z Piotrem Glądałą z Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego- warsztaty jak tworzyć drzewo genealogiczne.

Biblioteka Główna, ul. Niepodległości 13

9 października:

Oddział dla dzieci i młodzieży:

godzina 15:

1) "Biblioteczna szkoła supermocy" - zajęcia skierowane do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym (3-5 lat)

• czytanie książki "Wielka księga supermocy"
  • zabawy rodzinne związane z posiadanymi supermocami: min. snucie opowieści (rodzinne stworzenie kart Kamishibai), malowanie lub inne zdolności plastyczne, zwinność (pokaz sztuczek cyrkowych), i in.

godzina 16:

2) "W nas jest moc" - przygotowanie scenariusza i nagranie klipu na konkurs dotycząc Detektywa Blomkvista.

Oddział dla dorosłych:

godzina 17:

• Rodzinny Turniej "Wiedza to potęga" rozgrywany na PS4
  • "Apetyt na lekturę, czyli o tym co wspólnego ma kuchnia z literaturą" - pogadanka dla seniorów

godzina 18:

• "Godzina z VR" - ponadwymiarowe przygody w wirtualnej rzeczywistości dla młodzieży od lat 12

godzina 18.30:

• "Konkurs Pysznego Czytania" - dla młodzieży i dorosłych czytelników

godzina 19:

• "Rodzinny seans filmowy-Zew krwi"

Filia nr 2, ul. J. Piłsudskiego 6a

9 października:

• godzina 17: "Wzmocnij słowem" - dyktando dla wszystkich
  • godzina17.30: "Wzmocnij słowem" - zawody w czytaniu pisma obrazkowego (piktogramów, emotikonów)
  • godzina 18:"Czytanie instrukcji wzmacnia" - zabawa integracyjna.

Filia nr 3, ul. Kosynierów 6 (budynek przy parafii pw. Chrystusa Odkupiciela)

9 października

• godzina 16: "Czytanie wzmacnia rodzinne więzi" - wieczór łamigłówek literackich
  • godzina 17: "Mega obraz" - zabawa integracyjna dla małych i dużych
  • godzina 18.30:  "W moim magicznym domu" - spotkanie dla seniorów.

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.