na plakacie napis cykl Spotkań z literaturą w ramach Praktyki bibliotekarza rodzinnego

Hasło „Praktyka Bibliotekarza Rodzinnego” nawiązuje do roli bibliotekarza, który jest nie tylko „wypożyczaczem” czy „bibliotachaczem” książek, ale lekarzem "na smutki" czytelników. Zaspokaja potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem, rozmowy, uczy kreatywnego i twórczego działania. Mieszkańcy Świdnika mieli możliwość odbyć niezwykłą podróż w świat literatury DIY na spotkaniu „Królowe wyobraźni”, Zero waste podczas „Najważniejszy jest pomysł”, podróżniczej „Wieczorem szeptane” oraz kulinarnej „Małe conieco”. Działania te są odpowiedzią na potrzebę integracji i aktywizacji, tak by społeczność lokalna mogła się bliżej poznać, dzielić zainteresowaniami, tradycjami rodzinnymi, być aktywna i rozwijać. Nasze spotkania były przyjemne, relaksujące, miały pozytywny wpływ, były dobrą zabawą i oderwaniem od rutynowych zajęć.  Jednocześnie poszerzały horyzonty literackie obecnych. Cykl zainicjował tego typu spotkania jako stałą ofertę biblioteki.