na plakacie trzy zdjęcia muzyków i napis Andrzej Jagodziński Trio w Zaułku Poetów 27 sierpnia godz. 18

Na koncert zapraszamy każdego wrażliwego, poszukującego, przełamującego konwencje miłośnika muzyki.
Usłyszymy m.in. autorskie interpretacje muzyki Chopina i kompozycje Jana Sebastiana Bacha z płyty ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO Bach, która w roku 2021 otrzymała nominację do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii Album Roku Jazz. To będzie piękny, muzyczny wieczór.

Trio Andrzeja Jagodzińskiego wystąpi dzięki Państwa głosom oddanym na projekt Coolturalna Biblioteka w ramach Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku chcielibyśmy, przy akceptacji mieszkańców, kontynuować wydarzenia w Zaułku Poetów. Do głosowania zgłoszono projekt „Coolturalna Biblioteka na bis”.
Prosimy o głosy mieszkańców na projekt nr 23.

Przypominamy, że wszystkie wydarzenia są nieodpłatne, jednak, ze względu na sytuację sanitarną - biletowane.
Zapraszamy do biblioteki (przy ul. Niepodległości 13) w godzinach jej pracy po odbiór biletów.

O MUZYKACH:

Andrzej Jagodziński, znakomity pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer. W środowisku muzycznym znany i ceniony od lat osiemdziesiątych, sławę i uznanie szerokiego grona słuchaczy w kraju i na świecie zdobył z udziałem muzyków swojego tria, wspaniałymi interpretacjami Chopina w latach 90-tych XX w. W latach dwutysięcznych zaczął sięgać po utwory innych kompozytorów: Komeda, Kurylewicz, Wasowski, Matuszkiewicz, Beethoven, ale także po utwory polskiej muzyki ludowej czy większe formy muzyki klasycznej jak np. Sonata b-moll F.Chopina.
Nadal bazując na Trio zaczął rozwijać aparat wykonawczy w swoich aranżacjach o innych instrumentalistów, wokalistów, orkiestrę kameralną. Kulminacją poszukiwań brzmieniowych jest jego Koncert Fortepianowy g-moll na trio jazzowe i orkiestrę symfoniczną, a także Requiem na trio jazzowe, troje wokalistów jazzowych i chór mieszany. Wracając do początków sukcesu i brzmienia tria jazzowego jako podstawowego składu wykonawczego interpretującego muzykę Chopina, najnowszą inspiracją Jagodzińskiego stała się muzyka mistrza polifonii Jana Sebastiana Bacha. W odróżnieniu od muzyki Chopina, w której złożone harmonie i wysmakowane melodie były podstawą i inspiracją do improwizacji, w muzyce Bacha, dla Jagodzińskiego i jego Tria tą inspiracją jest wielogłosowość i nieskończone możliwości przenikania i wpływania na siebie poszczególnych głosów.
W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie.

Czesław „Maly”Bartkowski, doskonały polski perkusista jazzowy; pedagog.
Z muzyką ma do czynienia już od 6. roku życia. Jest absolwentem Średniej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu (klasa perkusji). Zadebiutował oficjalnie w roku 1960 jako perkusista zespołu Far Quartet Jerzego Pakulskiego.
W roku 1963 nawiązał współpracę ze Zbigniewem Namysłowskim i został muzykiem w jego zespole (Kwartet Zbigniewa Namysłowskiego). Grał też z innymi znanymi grupami jazzowymi, m.in. z Niemen Enigmatic (Czesława Niemena) czy też z Grupą Michała Urbaniaka.
Bardzo często grał w triach:
• z Tomaszem Stańką (trąbka) i Adamem Makowiczem (fortepian),
• z Wojciechem Karolakiem (fortepian, organy) i Tomaszem Szukalskim (saksofon tenorowy),
• z Arturem Dutkiewiczem (fortepian) i Andrzejem Cudzichem (kontrabas),
• z Markiem Blizińskim (gitara) i Zbigniewem Wegehauptem (kontrabas),
• z Andrzejem Jagodzińskim (pianino) i Adamem Cegielskim (kontrabas).
Współpracował również ze Studiem Jazzowym Polskiego Radia oraz z zespołami Mainstream i InFormation Sławomira Kulpowicza.
Brał ponadto udział w realizacji nagrań takich piosenkarzy, jak Ewa Bem, Urszula Dudziak i Stanisław Sojka, muzyków zagranicznych, jak: Freddie Hubbard, Clark Terry, Joe Newman, Art Farmer, Ben Webster, oraz polskiego zespołu Novi Singers.
Występował nie tylko w kraju, lecz również za granicą (Indie, USA, Nowa Zelandia, Australia oraz liczne kraje Europy).
W roku 1993 został wykładowcą w Średniej szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz warszawskiego Studium Jazzowego.

Adam Cegielski, polski muzyk jazzowy, grający na kontrabasie.
Absolwent Podstawowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu i Liceum Muzycznego w klasie kontrabasu w Bielsku-Białejoraz Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie kontrabasu Andrzeja Mysińskiego. Na scenie muzycznej zadebiutował w 1988 r. w Kwartecie Kazimierza Jonkisza, w którym występował do 1991 roku. W 1990 r,. jako członek zespołu Central Heating Trio, zdobył I nagrodę i wyróżnienie indywidualne na konkursie Jazz Juniors w Krakowie, VI nagrodę w Europejskim Konkursie Jazzowym w Hoeilaart (Belgia), „Klucz do Kariery” Pomorskiej Jesieni Jazzowej w Bydgoszczy. Również w 1990 r. znalazł się także wśród finalistów konkursu International Jazz Federation w Leverkusen(RFN). W 1994 r. został stypendystą Fundacji Kultury Polskiej im. Krzysztofa Komedy.
W kolejnych latach koncertował i nagrywał z m.in.: Quintessence (1991–1993), Kwartetem Kuby Stankiewicza (1992–1995), Triem Andrzeja Jagodzińskiego (od 1993), jak również okazjonalnie z Ewą Bem, Lorą Szafran, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Stańką, Zbigniewem Namysłowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Preisnerem, Janem A.P. Kaczmarkiem oraz orkiestrami symfonicznymi Concerto Avenna (1991–1992) i Sinfonia Varsovia (1991–1995).
Od 1994 r. zajmuje się działalnością pedagogiczną. Obecnie prowadzi klasę kontrabasu na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w której to od 2005 r. zajmuje stanowisko wicedyrektora do spraw kształcenia jazzowego.