27 września, po burzliwych obradach, jury wybrało najlepsze prace III Konkursu Fotograficzno-Filmowego „Powiat Świdnicki w kadrze” pod hasłem: „Patrz oczyma, fotografuj sercem” (David duChemin).

W części fotograficznej konkursu nagrody zdobyli:

Miejsce I: Grzegorz Król – za zestaw 3 zdjęć

nagrodzona praca-I miejsce, na zdjęciu zielona trawa i w środku domek na terenie powiatu świdnickiego

Miejsce II: Ireneusz Wnuk – za zestaw 3 zdjęć

Miejsce III: Olena Hanulia – za zdjęcie pt. „Lato, lato”

Wyróżnienia: 1. Andrii Danyliuk zdjęcie pt. „Relaksacja”, 2. Andrii Melnyk za zestaw 3 zdjęć, 3. Anita Wojciechowska za zdjęcie pt. „Ruiny zboru kalwińskiego”, 4. Katarzyna Michałek za zdjęcie pt. „Betonowe lasy”, 5. Piotr Pitucha za zdjęcie „Amazonia nad Giełczewką”, 6. Wojciech Grabowski za zdjęcie pt. „Ponad polami”.

W części filmowej konkursu:

Miejsce I: brak

Miejsce II: brak

Miejsce III: Wojciech Grabowski za film pt. „Powiat w kadrze”

Wyróżnienie: Łukasz Boreczek za film pt. „Uroki Powiatu Świdnickiego”.

Wystawę tegorocznych fotografii można oglądać w galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej do 19 października.

na plakacie napis powiat świdnicki w kadrze, w tle aparat i dwie widokówki z krajobrazami

III edycja konkursu jest otwarta dla wszystkich fotografujących i podzielona na kategorie tematyczne: zdjęcia lub 1-minutowe filmy o powiecie. Nagrodzone prace będą zaprezentowane podczas wernisażu w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Regulamin i karty zgłoszeniowe do pobrania:

Galeria: