na plakacie napis Dźwięki barw-malarstwo Anny Strumińskiej, w tle obraz autorki pod tytułem Lot "trzmiela"
Anna Strumińska (1941-1990). Artystka związana ze Świdnikiem, W 1968 roku uzyskała dyplom z grafiki żurnalowej w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, stypendystka polskiego Ministra Kultury i Sztuki. Po studiach związana z Lublinem, od 1982 mieszkała w Niemczech. W latach 1984-1985stypendystka niemieckiego Atelierhaus w Worpswede.
Stworzyła około 200 obrazów olejnych, setki pasteli, akwareli, szkiców kredkami i rysunków piórkiem. Jej prace znajdują się m.in.: w Galerii Malarstwa Polskiego XX Wieku Muzeum Lubelskiego oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą a także w muzeach w Lublinie, Kazimierzu Dolnym, Toruniu oraz zbiorach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

👉Miejsce : Galeria Biblioteki
Wystawa będzie czynna do 30 lipca.

Grafika przedstawia ikonkę Facebooka