Mariusz Kiryla Malarstwo

Mariusz Witold Kiryła – rocznik 1956, świdniczanin z wyboru i z zamiłowania.
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie. Uczestnik kontrkulturowych działań artystycznych w Polsce w latach 70./80. XX w.
Uwielbia malarstwo plenerowe. Od kilkunastu lat zajmuje się fotografiką, publikuje zdjęcia na łamach portali internetowych i prasy drukowanej. Jako fotograf stara się dokumentować przemijanie pejzaży miejskich, odchodzących bezpowrotnie z krajobrazu urbanistycznego; przygotował projekty okładek wielu książek związanych ze Świdnikiem.
Ceni czysto rzemieślnicze przygotowanie twórców, jakiego nie znajduje w kulturze ponowoczesnej. Jako artysta jest postacią niezwykle wyrazistą, na trwałe wpisaną w kulturalny pejzaż miasta i regionu. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta jako twórca i animator kultury.

Zapraszamy do oglądania:

Kolejne wystawy Artysty już wkrótce.