Tydzień Bibliotek 2020

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Bibliotekarza od samego rana użytkownicy i mieszkańcy dostają od nas Prezent w postaci książki z okazji 65 -lecia biblioteki. Książka została zapakowana w folię z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Tydzień Bibliotek 2020

Proponujemy Państwu na naszej stronie www i w mediach społecznościowych między innymi udział w różnych konkursach. Przygotowaliśmy konkurs fotograficzny, poetycki, literacki, konkurs na kartkę urodzinową. Zachęcamy do zwiedzania cyfrowych wystaw, obejrzenia zdjęć bibliotekarzy przygotowanych w ramach akcji „sleeveface”, zapoznania się z nowościami wydawniczymi w formie filmiku.

1.Konkurs Przyłapani na czytaniu:

Przyłapani na czytaniu

Regulamin konkursu Przyłapani na czytaniu

2. Zasmakuj w bibliotece

Zasmakuj w bibliotece

3.. Biblioteka w klockach - puzzle dla dzieci do układania na stronie. Na stronie biblioteki zostaną zamieszone puzzle do układania dla dzieci i dorosłych.

4 "Galeria memów i demotywatorów literackich" - facebookowa zabawa w publikowanie memów związanych z książkami.

5. Wystawa online Łukasza Wnuczka.

6.Puzzle
W Tygodniu Bibliotek Oddział dla Dzieci zaprasza młodych czytelników do zabawy p.t. „Książkowa rozsypanka”. Na naszej stronie biblioteki będą umieszczone puzzle, które po ułożeniu będą przedstawiać postacie z ulubionych książek dla najmłodszych. Świetna zabawa a jednocześnie sprawdzian ze znajomości książkowych bohaterów. Dorośli też znajdą coś dla siebie. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Puzzle

7. Spotkanie z literaturą skandynawską:

Literatura skandynawska
Zapraszamy czytelników 14 maja o godzinie 17 na spotkanie online z literaturą skandynawską. Poprowadzi je Marcin Skrabka, który opowie o literaturze naszych północnych sąsiadów. Na polskim rynku wydawniczym oraz w bibliotekach popularnością cieszą się skandynawskie kryminały, a nieco zapomniana jest współczesna literatura piękna. Porozmawiamy o książkach różnych gatunków: literaturze pięknej, faktu, podróżniczej, biografiach i poradnikach. To będzie pierwsze spotkanie, które organizujemy dla Państwa w ramach zadania „Czytelnicy wysokich lotów”, które otrzymało dotację z programu Partnerstwo dla książki finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zapisy prowadzimy poprzez formularz, który dostępy jest na stronie biblioteki. Na podane w formularzu adresy mailowe zapisani czytelnicy otrzymają, na chwilę przed spotkaniem, link do i instrukcję uczestniczyć w webinarium.

strzałka

Link do zapisów.

Potem wystarczy już tylko kubek dobrej herbaty i można uczestniczyć w pierwszym tego typu spotkaniu. Oczywiście będzie możliwość dyskusji na czacie lub na żywo jeśli ktoś posiada kamerkę w komputerze i mikrofon.

Zapraszamy do biblioteki „w realu” i w sieci.

Filia nr 1

KARTKA URODZINOWA DLA BIBLIOTEKI - konkurs

KONKURS Kartka urodzinowa dla biblioteki

Oooo tak! W tym roku swoje 45-te urodziny obchodzi Filia nr 1????
Z tej okazji mamy dla Najmłodszych konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę urodzinową dla biblioteki. Jeśli wasze pociechy mają od 4 do 9 lat i chciałyby obdarować Filię nr 1 kartką urodzinową to pozwólcie im ją przygotować, następnie zróbcie zdjęcie lub skan pracy i wraz z wypełnioną klauzulą informacyjną prześlijcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w tytule "Kartka urodzinowa dla biblioteki".
Na prace wykonane dowolną techniką plastyczną czekamy do 15 maja.
Na zwycięzców czekają nagrody!

Do pobrania:

Książka ukryta w emotikonach - zgadnij tytuł książki. Za pomocą znanych emotikon "zakodowany" zostanie tytuł znanej książki. Na podstawie skojarzeń czytelnicy będą w komentarzach podawać tytuły rozkodowanych książek.

Filia nr 2

11 maja zostanie opublikowany interaktywny plakat z ciekawostkami "Smaczki literackie” stworzony narzędziem Genial.ly. 8-15 maja We współpracy z F4 Dz i F1 w ramach sleeve face opublikowane zostaną zdjęcia. Do zdjęć zostaną dołączone zgodne tematycznie przepisy kulinarne.

Filia nr 4

Zapraszamy na wirtualną wystawę:

Zachowaj wspomnienia

Kolejna atrakcja to książka ukryta w emotikonach - zgadnij tytuł książki. Za pomocą znanych emotikon "zakodowany" zostanie tytuł znanej książki. Na podstawie skojarzeń czytelnicy będą w komentarzach podawać tytuły rozkodowanych książek.

Dzięki współpracy bibliotekarzy z F1, F2, F4 dz. i działu gromadzenia powstały zdjęcia, których elementem jest okładka książki wkomponowana tak, że widoczna jest jako część twarzy lub ciała. W ten sposób powstaje spójna całość. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne połączenie fotografowanej osoby z postacią i tłem z okładki. Zgodnie z hasłem tygodnia bibliotek do zdjęć zostaną dołączone dopasowane tematycznie przepisy kulinarne. Wpisy z fotografiami będą pojawiać się regularnie w tygodniu bibliotek na naszym Facebook.