Widziane
Prof. dr hab. Janusz Kirenko - ekspert i autorytet w dziedzinie pedagogiki specjalnej, profesor UMCS, rocznik 1954.
Jest autorem 24 monografii autorskich i współautorskich,  ok. 250 rozpraw i artykułów naukowych, raportów z badań oraz innych publikacji. Ponadto zajmuje się malarstwem i poezją, jest malarskim samoukiem. Ikony, kopie znanych dzieł, barwne pejzaże na płótnie czy monochromatyczne akwarele – to wszystko wychodzi spod jego pędzla. Do tego poeta – mistrz haiku. Wypadek sprzed wielu lat sprawił, że Janusz Kirenko porusza się na wózku i ma mało sprawne ręce, ale nic nie jest w mu stanie przeszkodzić w doskonaleniu swojego artystycznego warsztatu.
Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.
 prof.Kirenko
Wernisaż jego wystawy "Widziane" odbędzie się 5 listopada 2019r., o godz. 17.00 (wtorek) w Galerii biblioteki przy ul. Niepodległości 13.

Gość specjalny-Dariusz Tokarzewski.

Wystawa będzie czynna do 22 listopada.

Zapraszamy!!!

Galeria: