"Świdnik - moje miasto osobiste"  to 3 działania przywracające pamięć lokalną poprzez odkrywanie historii. Głównym z nich jest wystawa obrazująca historię miasta i tworzących je ludzi, a także jego przestrzeń, z którym świdniczanin czuje się związany przez poczucie wspólnoty i osobiste więzi
i zależności.

Wernisaż wystawy „Świdnik moje miasto osobiste"

Wystawa "Świdnik - moje miasto osobiste" angażując trzy pokolenia świdniczan odkryje na nowo historię miasta poprzez działania, które wskażą doświadczenia i postawy patriotyczne czasów min świdnickiego lipca 80 , określające tożsamość młodego pokolenia. Dostrzegając potrzebę promowania postaw patriotycznych i świadomego kształtowania tożsamości młodego pokolenia Świdnika biblioteka proponuje prezentację historii miasta
w szerszej perspektywie, w nowoczesnej formie ( prezentacja zdjęć, nagrania wspomnień) wzbogaconej o wskazanie postaw patriotycznych min. za pomocą narzędzi, którymi młodzi ludzie posługują się na co dzień poprzez konkurs „Rozkoduj historię za pomocą kodów QR czy flash mob ”Świdnik to my”-jeśli dopisze pogoda w dniu 8 października o godz.11.00.

Wernisaż odbędzie się 8 października 2019 roku o godz.17.00 w galerii M-PBP przy ul. Niepodległości 13 w trakcie, którego zostanie ogłoszony konkurs QR "Rozkoduj historię Świdnika". Koncepcja wystawy została opracowana przez pracowników biblioteki w oparciu o zbiory ikonograficzne biblioteki, zbiory ikonograficzne Strefy Historii w Świdniku . Wyboru materiałów źródłowych, fotografii, nagrań, opracowania komentarzy, regulaminu konkursu QR oraz scenariusza akcji flash mob dokonali pracownicy biblioteki.