Celem spotkania jest zapoznanie dzieci z pojęciami: przysłowie, przesąd, zwyczaj oraz z autorką wielu wspaniałych książek dostępnych w naszej bibliotece.

Zapraszamy klasy, ale również rodziców z dziećmi po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

Nr telefonu: 506 024 857

Renata Piątkowska

Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Napisała ich trzydzieści siedem. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, jest ambasadorką akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom". Autorka zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren,  pierwsze miejsce w konkursach: " Przecinek i Kropka' oraz "Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży”, statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. K.Makuszyńskiego, za całokszta³t twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Renata Piątkowska ukończyła socjologię na UJ, jest mamą Kacpra i Marty. Najchętniej spędza czas pisząc książki dla dzieci lub jeździć konno.

Miejsce: Galeria Biblioteki