Wystawa oraz wykład z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej

Dziś o godz. 11 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku rozpocznie się wystawa poświęcona przypadającej na ten rok okrągłej rocznicy powstania Policji Państwowej. Z tej okazji funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdniku przygotowali dla wszystkich zainteresowanych ciekawe materiały związane z działalnością świdnickiej policji.

Na wystawie będzie można obejrzeć historyczne fotografie oraz kroniki, a także pokaz multimedialny przedstawiający aktualną pracę mundurowych. Niewątpliwie ciekawym punktem programu będzie wykład przeprowadzony przez Jarosława Olbrychowskiego Prezesa Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939”, który posiada ogromną wiedzę na temat historii Policji Państwowej.

Serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową lekcję historii zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe.

Wystawa będzie czynna do poniedziałku 17 czerwca.