Z okazji przypadającego w tym roku 65-lecia miasta, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Zespół Literacki Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszają na spotkanie „Mój Świdnik. Wspomnienia z miasta marzeń i wolności”. Odbędzie się ono 14 maja, o godz. 17.00, w galerii biblioteki.

Do udziału zachęcamy wszystkich, którzy interesują się dziejami naszej małej Ojczyzny. Powspominamy, ciekawymi opowieściami i anegdotami podzielą się z nami również goście. Liczymy na mieszkańców, którzy mogliby przybliżyć świdnickie realia sprzed lat czy zaprezentować fotografie ukazujące ważne wydarzenia lub nasze miasto. Na pewno są tacy świdniczanie, do których nie dotarliśmy poszukując świadków historii, a mogliby podzielić się z nami ciekawostkami o mieście. Może nawet nie zdają sobie sprawy, że w rodzinnym albumie mają interesujące zdjęcia, a w szufladach historyczne dokumenty. Będzie nam bardzo miło, jeśli dołączą do naszego sentymentalnego „powrotu” do dawnego Świdnika.

Mój Świdnik

W ramach obchodów Jubileuszu 65-lecia Miasta Świdnika MIEJSKO ~ POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. ANNY KAMIEŃSKIEJ W ŚWIDNIKU
&
Zespół Literacki UNIWERSYTETU III WIEKU
serdecznie zapraszają na spotkanie
MÓJ ŚWIDNIK.
WSPOMNIENIA Z MIASTA MARZEŃ I WOLNOŚCI.

SPOTKANIE BĘDZIE SENTYMENTALNYM „SPACEREM” PO ŚWIDNIKU, NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE.