Słowo wstępne wygłosił burmistrz Świdnika Waldemar Jakson i zastępca starosty Bartłomiej Pejo. Ponadto uczniowie szkół podstawowych nr 3, 5 i 7 wysłuchali wykładu dyrektora biblioteki przybliżający sylwetkę świdniczanina Witolda Olszewskiego ps. "Orzeł", żołnierza AK, który w 1945 roku został zesłany do obozu w Workucie.
Następnie zgromadzeni goście mogli obejrzeć film dokumentalny "Żołnierz wyklęty-historia nieznana" przygotowany przez IPN i TVP Lublin.
Na zakończenie odbył się krótki koncert dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Cześć i chwała bohaterom!

W Świdniku obchody obejmą:
11:00 – złożenie kwiatów przy tablicy Janiny Kuligowskiej-Cel ps. Niusia (ul. Okulickiego 1)
11:30 – wykład Piotr Jankowski pt. „Sylwetka świdniczanina Witolda Olszewskiego, ps. Orzeł (sala kinowa)
12:00 – pokaz filmu „Żołnierz Wyklęty – historia nieznana” (sala kinowa)
12:30 – koncert dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 (sala kinowa)

Organizatorami są: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku oraz Strefa Historii.