J RomankiewiczJan Romankiewicz: zam. w Świdniku. Malarstwem zajmuje się od 1980 roku. Współzałożyciel grupy plastycznej „Kolor” i Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Świdniku. Członek TPSP od 1989r. Był wielokrotnie wyróżniony za swoją twórczość m.in. jako zasłużony działacz kultury oraz brązowym krzyżem zasługi przez Prezydenta RP.  Bierze czynny udział w licznych wystawach zbiorowych. Jego obrazy znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą w Kanadzie, Niemczech, Holandii, Japonii i Turcji.

Karol MyszkowskiKarol Myszkowski - o sobie mówi: "od najmłodszych lat miałem kontakt z farbami i malowaniem - mój tato był malarzem - amatorem, brat taty - nauczycielem rysunku.
Prawdziwa przygoda z malowaniem zaczęła się ponad 40 lat temu" Jednak dopiero na emeryturze malarstwo stało się jego hobby i sposobem na wypełnienie życia. Próbuje się odnaleźć w różnych technikach malowania - jednak najpewniej czuje się w akwarelach. Jego inspiracją są obrazy Iwana Szyszkina, "Cara lasu" - jego wręcz fotograficzne odwzorowanie natury nie znajduje godnych naśladowców.

Prace artysty

.Wystawa malarstwa

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa czynna do 30 marca.