XXI wiek postawił nowe wyzwania przed świdnicką biblioteką, co przyczyniło się do jej rozwoju na niespotykaną skalę. Starając się zwiększać nakłady na inwestycje i zakup nowości, pragniemy sprawić, aby nasza książnica stała się nowoczesną placówką kultury. Naszym głównym zadaniem będzie wzrost czytelnictwa głównie wśród dzieci i młodzieży, poprzez udostępnianie zbiorów książkowych, audiowizualnych oraz rozwijanie kompetencji w samodzielnym wyszukiwaniu informacji. Zmieniamy się dla Was.

Nasza biblioteka jest związana z miastem już od ponad 60 lat. Początki biblioteki były bardzo skromne.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdniku powstała w maju 1955 roku. W lokalu przy ówczesnej ul. Sławińskiego (dziś Niepodległości 13) zajmowała pomieszczenie o powierzchni 20 m² i dysponowała 1354 woluminami pożyczonymi od biblioteki powiatowej.

W rok później przy świetlicy dziecięcej WSK powstała czytelnia dla dzieci.

I.Własna strona Internetowa

W roku 2010 uruchomiono na własnym serwerze stronę WWW w Internecie. Za jej pośrednictwem udostępniamy archiwalne numery Głosu Świdnika, informacje o naszej działalności, o ciekawych wydarzeniach oraz dajemy dostęp do katalogu elektronicznego. To właśnie dzięki własnej stronie staliśmy się rozpoznawani w regionie i mamy stały kontakt z naszymi czytelnikami.