Szanowni Czytelnicy!

Z przyjemnością informujemy, że w ramach konsorcjum bibliotek z Lubelszczyzny ponownie oferujemy Państwu bezpłatny dostęp do aplikacji Legimi, stanowiącej obecnie największą bazę e-booków i audiobooków w Polsce.

Jest to usługa, dzięki której uzyskacie Państwo dostęp do ponad 63 tys. e-booków!

UWAGA! Liczba kodów ograniczona.

Legimi pozwala na korzystanie ze swoich zasobów na każdym urządzeniu, umożliwiającym ściągnięcie aplikacji oraz wyświetlenie książek!

oferta ebooków Legimi

Ważne informacje:

• Zainteresowanych Czytelników zapraszamy do naszej Wypożyczalni dla Dorosłych lub kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., gdzie po weryfikacji konta (aktywna karta biblioteczna bez blokady) otrzymacie Państwo bezpłatny kod dostępu do aplikacji LEGIMI.
  • Kody dające dostęp do Serwisu i Aplikacji LEGIMI będą udostępniane wyłącznie czytelnikom Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku.
  • Kod może otrzymać czytelnik, który ukończył 15 lat.
  • Czytelnicy mogą korzystać z publikacji przez określony czas liczony od daty aktywowania kodu (30 dni). Kody będą wydawane w systemie od 1 dnia każdego miesiąca, czyli od 1 listopada, 1 grudnia itd...
  • Czytelnik może korzystać tylko z jednego kodu.
  • Kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał od biblioteki; niewykorzystany kod traci ważność i nie przechodzi na kolejny miesiac.
  • Czytelnik nie może przekazywać kodu dostępu innym osobom.
  • Korzystanie z LEGIMI przez Czytelnika polega na czytaniu lub odtwarzaniu publikacji w tzw. chmurze za pomocą dwóch wybranych przez siebie urządzeń takich jak smartfon, tablet, komputer lub e-czytnik oraz synchronizacji treści między urządzeniami wybranymi przez Czytelnika.
  • Należy zalogować się do Legimi na własnym urządzeniu (czytnik, laptop, komputer, smartfon, tablet) wykorzystując kod wysłany przez bibliotekę.

Ofera Legimi

Jak zalogować się do Legimi?

• W celu otrzymania kodu prosimy o kontakt mailowy: (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) wraz z podaniem numeru karty bibliotecznej
  • Kod ważny jest przez 30 dni od chwili jego aktywacji (najlepiej zgłosić się po kod 1 dnia każdego miesiąca)
  • Po upływie tego czasu można zwrócić się do naszej biblioteki po nowy. Kody będą wydawane wyłącznie czytelnikom biblioteki posiadającym aktywną kartę biblioteczną (bez blokady konta bibliotecznego).

logo Legimi, biały napis LEGIMI na zielono-granatowym tle

• Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.
  • Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

• Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do naszej biblioteki z ważną (aktywną, bez blokad) kartą biblioteczną.

• Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

• Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi e-booki mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

• Czy muszę być online, by czytać e-booki?

Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

W przypadku problemów technicznych z funkcjonowaniem serwisu LEGIMI prosimy zajrzeć do działu Centrum Pomocy lub wysłać zgłoszenie mailowe.

Zakup e-booków od LEGIMI odbył się ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dzięki "dofinansowaniu dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

na grafice logo Biblioteki Narodowej, logotyp Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 oraz napis „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.